Trænere

Alka Superliga 2017/2018

AaB

Morten Wieghorst

Start: 02-01-2017. Slut: 30-06-2019

AC Horsens

Bo Henriksen

Start: 01-07-2014. Slut: 30-06-2019

AGF

Glen Riddersholm

Start: 01-01-2016. Slut: 30-06-2018

Brøndby IF

Alexander Zorniger

Start: 01-07-2016. Slut: Funktionær

FC Helsingør

Christian Lønstrup

Start: 01-01-2014. Slut: 31-12-2020

FC København

Ståle Solbakken

Start: 01-07-2013. Slut: 30-06-2021

FC Midtjylland

Jess Thorup

Start: 01-07-2015. Slut: 30-06-2018

FC Nordsjælland

Kasper Hjulmand

Start: 01-01-2016. Slut: Ikke oplyst

Hobro IK

Thomas Thomasberg

Start: 01-01-2017. Slut: Funktionær

Lyngby BK

David Nielsen

Start: 01-07-2015. Slut: 30-06-2019

OB

Kent Nielsen

Start: 01-07-2015. Slut: 30-06-2019

Randers FC

Ólafur Kristjánsson

Start: 01-07-2016. Slut: 30-06-2018

Silkeborg IF

Peter Sørensen

Start: 01-10-2015. Slut: 31-12-2019

SønderjyskE

Claus Nørgaard

Start: 05-01-2017. Slut: 30-06-2019

LigaFodbold.dk til salg