Trænere

Danske trænere i Bundesligaen

Sæson

Klub

Debut

Slut

 

Søren Lerby

Morten Olsen

Frank Arnesen
Kasper Hjulmand

Bayern München

FC Köln

Hamburger SV
Mainz 05

12-10-1991

01-05-1993

16-10-2011
24-08-2014

07-03-1992

20-08-1995

16-10-2011
13-02-2015